Si te shpetoni nga krokodili ?

Si te shpetoni nga krokodili ?

Jul 08

A e din se…Si te shpetoni nga krokodili me vetem nje veprim te thjeshte.Mjafton ti shtypni kokerdhokun e syrit me gisht dhe ai do tiu leshoje menjehere.

Embironi i elefantit

Embironi i elefantit

Jun 27

A e din se …Elefanti e mban te voglin e vet 2 vjet ne bark dhe me pas e lind !!

Qeni ‘adopton’ macen

Qeni ‘adopton’ macen

Jun 18

A e din se…Qeni 9 vjeç, që më parë është shfrytëzuar si mbrojtës i dyqanit, ka gjetur në park një mace të braktisur, që kishte vetëm 2 javë.E quajtur Lily, e ka marrë me vete macen, duke insistuar që të jetë një nënë për macen e vogël.Pronarja e Lily, ka thënë se ata të dy kalojnë tërë kohën së bashku dhe duken shumë në humor të mirë.

Delet rozë

Delet rozë

Apr 30

A e din se…Prindërit duhet të përgatiten për pyetje të ndërlikuara nga fëmijët e tyre të hutuar në qoftë se ata shkojnë në parkun e natyrës në Zelandë të Re dhe shohin një tufën të deleve rozë që kullosin në kodra. Pamja e jashtëzakonshme është duke shkaktuar një sensacion në SheepWorld, pranë Auckland. Drejtuesit e parkut fillimisht kishin lyer kafshët në rozë,...

Delfinet nuk pijen uje

Delfinet nuk pijen uje

Apr 30

A e din se…Nese do pinin ujin e detit ata se semureshin dhe mund te vdisnin, e vetmja menyre qe ata te marrin ujin eshte vetem nepermjet krijesave te detit qe ato ushqehen.

Faqe 1 prej 25123451020...Fundi »