IKEA

IKEA

Feb 28

A e din se dhe pse kompania e tij vlen 30 milarde dollare, pronari i IKEA, Ingvar Kamprad, perdor nje Volvo te vitit 1993 dhe merr cdo dite buke me vete nga shtepia, pasi duke limituar shpenzimet, kompania e tij nuk do futet kurre ne krizen globale!

Bart Simson

Bart Simson

Feb 28

A e din se ne fimin vizatimor Simpson, ne nje prej serive Bart Simson nderrohet me nje djale shqiptar me emrin Adil Hoxha!

Vrimë më thellë në botë

Vrimë më thellë në botë

Feb 28

A e din se Vrimë e thellë në botë ndodhet në Bruksel, Belgjikë. Nemo 33 është një strukturë e zhytur me platforma në nivele të ndryshme që bien poshtë deri ne 108 metra! Ajo mban 2.500.000 litra uje që qëndron një ne temperature 86 gradë. Pellumbaret shpesh e përdorin këtë strukturë për tu trajnuar ???

Logoja e Nike

Logoja e Nike

Feb 28

A e din se Logoja e Nike u krijua në vitin 1971 nga Carolyn Davidson, një student i dizajnit grafik në Portland State University.

MREKULLIA E BINJAKEVE!

MREKULLIA E BINJAKEVE!

Feb 27

A e din se pasi ishin ndare prej nje viti, per arsyen e kurimit te vellait nga nje semundje e rende, takimi i tyre preku zemrat e te gjithe njerezve ne aeroport. Menjehere sapo u pane nga larg, motra dhe vellai i saj u hodhen ne krahet e njeri-tjetrit, duke shperthyer ne lot!

Faqe 20 prej 491« Fillimi...101819202122304050...Fundi »